Jak wybrać dobrego stomatologa dziecięcego?


Wizyta w gabinecie stomatologicznym dla wielu z nas wiąże się z obawą i lękiem. Nic więc dziwnego, że dzieci również niechętnie odwiedzają dentystę. Znajdują się wówczas w sytuacji, która nie jest dla nich komfortowa. Aby jednak zapewnić im maksimum komfortu i zminimalizować strach, należy wybrać właściwego lekarza.
Dobry dentysta dziecięcy powinien posiadać wiele cech ułatwiających mu współpracę z dziećmi. Przede wszystkim stomatolog, który leczy dzieci musi charakteryzować się dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi oraz posiadać pewne umiejętności psychologiczne. Dziecko bardzo szybko zniechęca się do sytuacji, które nie są w stanie je zaciekawić. Poza tym, nie lubi pozostawać w bezruchu. Dlatego też, wykwalifikowany dentysta dziecięcy musi posiadać umiejętność zaciekawienia dziecka wymyśloną historyjką czy bajeczką. Tylko w ten sposób odwróci uwagę od wykonywanego zabiegu.
Mimo, iż stomatologia dziecięca Poznań prężnie się rozwija a jej obecny poziom pozwala przeprowadzić szybkie i bezbolesne zabiegi, już sam fakt wizyty u stomatologa przyprawia dzieci o dreszcz. Dlatego też, planując wizytę u dentysty, rodzice powinni znaleźć takiego specjalistę, który odznacza się zaprezentowanymi powyżej cechami.